متاسفانه مرورگر شما از سایت سوییت‌سل | خرید شکلات خارجی اصل پشتیبانی نمیکند
لطفا از لینک زیر مرورگرتان را بروزرسانی یا یک مرورگر دیگر دریافت کنید
browsehappy.com

6 نکته خفن درباره انواع شکلات اسنیکرز Snickers

اگر میخوای بدونی شکلات اسنیکرز ساخت کجاست یا تاریخچه شکلات خوشمزه آجیلی Snickers رو بدونی همراه سوییت سل باش تا اطلاعاتت درباره شکلات خارجی اسنیکرز کامل بشه.

در این سری از مطالب معرفی برندهای شکلات خارجی اصل رفتیم به سراغ یکی از معروف ترین محصولات کمپانی Mars یعنی شکلات آجیلی Snickers که طرفداران زیادی تو ایران داره.

اسنیکرز

1.کمپانی مارس و شروع اسنیکرز

فرانک مارس (صاحب کمپانی Mars) در ایالت مینه‌سوتا(در شمال آمریکا) به دنیا آمد و بدلیل بیماری که داشت در کنار مادرش بیشتر بود و به همین سبب رو به آشپزی و تهیه شکلات آورد‌.

فرانک بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه شروع به فروش محصولات آب نباتی و شیرینی کرد.

او این محصولات شکلاتی اش را میفروخت و کم کم توانست فروشش را به نسبت زیادتر کند.

شکلات خارجی اصل

کمی بعد ازدواج کرد و پس از آن کمپانی غول تولیدکننده شکلات فروشی در آمریکا یعنی MARS را براه انداخت.

2.ازدواج و محصولات جدید

فرانک و همسرش در اوایل دهه 1920 شکلات هایی به نام Milky Way را ساختند که این محصول خیلی زود به محبوب‌ترین کشلات کشور شد و بین سال‌های 1927 و 1929 از فروش کافی برخوردار بود که باعث گسترش شرکت شد.

در پی این اتفاق اونها شروع به آزمایش دستور العمل‌هایی برای شکلات‌های جدیدشان کردند و سه سال طول کشید تا Snickers را اختراع کنند و آن را در سال 1930 منتشر کردند.

لایه خمیر شیرینی با لایه ای از انواع آجیل ها و سپس غوطه ور کردن در شکلات مایع خالص!

مشخصات شکلات اسنیکرز

این کار را تا مدت‌ها به صورت دستی انجام میدادند تا اینکه سرانجام دستگاه‌های مخصوص تولید اسنیکرز برای این امر ساخته شد.

3.اسب محبوب و نام Snickers

همزمان با این ایام که دیگه تبدیل به یک کارخانه‌ بزرگ در تولید انواع شکلات شده بودند ، فرانک و همسرش یک مزرعه پرورش اسب در تِنِسی خریداری می‌کنند.

یکسری اسب مسابقه ای داشتند که چندباری برنده شده بودند اما یک اسب در این مزرعه برای همسر فرانک بسیار محبوب بود که دوماه پیش از عرضه شکلات معروف این کارخانه می‌میره! و البته که اسم اون اسب Snickers بود و نام شکلات اسن از همینجا اومده.

4.شعار معروف اسنیکرز

شکلات اسنیکرز به دلیل کالری بالای خود همیشه با موضوعات ورزشی و تامین سوخت برای ورزشکاران همراه بوده است. در واقع، برای سالهای متمادی اسنیکرز در اروپا با نام ماراتون Marathon شناخته می شد.

شعار Snickers هنوز هم خودنمایی می‌کند: “Handles your hunger” یعنی گرسنگی‌تو کنترل کن، به مصرف کنندگان اجازه می دهد تا به فعالیت های خود با انرژی کافی ادامه دهند.

اسنیکرز ساخت کجاست

پس از جنگ جهانی دوم، اسنیکرز در تبلیغات صنعت سرگرمی ورود موفقيت آمیزی داشت و توانست در شوی معروف آن دوره یعنی The Howdy Doody Show و مسابقات محبوب سوپربال اسپانسر تبلیغاتی شود.

این موضوع به فراگیر شدن نام این شکلات در سرتاسر آمریکا کمک فراوانی‌ کرد و بعد هم با گسترش بازارهای جهانی این شکلات توانست معروف تر و معروف تر شود و این روزها حتی در ایران هم می‌توان از مزه خاص این شکلات لذت برد.

5.نام قدیمی شکلات اسنیکرز

اسنیکرز تا سال 1990 در بریتانیا و ایرلند به نام Marathon شناخته می شد. انتخاب این اسم بدلیل بازاريابی این محصول پرکالری برای ورزشکاران و دو ماراتن بوده.

اسنیکرز اما نام جهانی این شکلات بود که در ایالات متحده استفاده می شد، بنابراین کمپانی Mars تصمیم گرفت محصول بریتانیایی خود را با تغییر نام، متناسب با برند جهانی هماهنگ کند.

6.رکورد گینس با اسنیکرز

ژانویه 2020 گروهی از علاقه‌مندان به شکلات های اسنیکرز دورهم جمع شدند و تونستند بزرگترین اسنیکرز دنیا رو تهیه و به مدرک رسمی ثبت در گینس دست پیدا کنند.

بزرگی این اسنیکرز معادل ۴۳هزار عدد از این شکلات با وزن حدوداً ۲ونیم تُنی بود.

ویدیو این اتفاق خفن و لحظات تهیه اش رو میتونید در گزارشی که شبکه Cnn منتشر کرده ببينيد.


منبع: CNN | synonym

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.